НАЗВА ПРОЄКТУ: Онлайн молодіжний обмін "Волонтери повз кордони"
ТИП ПРОЄКТУ: Еразмус+ Індивідуальні навчальні мобільності
СТРОКИ ПРОВЕДЕННЯ
01.03.2020 – 30.04.2022
КООРДИНАТОР ПРОЄКТУ
Associazione Popoli Insieme ODV (Italy)
ПАРТНЕРИ
DniproUniversity of Technology (Ukraine)
Associazione Popoli Insieme ODV (Spain)
Mediterranean Forum For Social Development (Morocco)
United SIcieties of Balkans (Greece)
Development and Initiative (Ukraine)
опис ПРОЄКТУ
Основна мета проєкту – популяризація важливості волонтерства в соціальній сфері серед молоді з акцентом на проблемах біженців та міграції. Він спрямований на посилення європейського та міжнародного виміру волонтерства, освіти та навчання, зокрема через співпрацю між організаціями програми та країн-партнерів, які беруть участь у цьому проєкті. Основна увага зосереджена на вивченні базових концепцій міграції, європейської позиції, ролі та цінностей у проблемах біженців та руйнуванні упереджень та стереотипів щодо біженців, таким чином підвищуючи обізнаність молоді про важливість соціальної інтеграції.
Проєкт зібрав 35 представників різних країн, щоб поглянути на тему з різних точок зору та підвищити міжнародну обізнаність в актуальних проблемах. Учасники мали можливість глибше зрозуміти значення та різницю між біженцями, мігрантами та шукачами тимчасового прихистку. У програмі було інтерв’ю з біженкою із Сирії, що дало можливість безпосередньо дізнатися ситуацію та зламати існуючі упередження.
Кожна національна команда підготувала власну денну програму для всіх учасників. Була можливість краще дізнатися про країни та історії біженців, вивчити теорію міграції та біженців, обговорити запропоновані теми. Українська команда запропонувала день оксфордських дебатів. Ми зробили тренінги, а потім реальну гру на тему: Ця палата вважає, що міграція приносить більше шкоди, ніж користі. Протягом цього дня учасники могли ширше поглянути на проблему та зрозуміти протилежні думки.
Кожен день був насичений різними заходами. Усі учасники презентували свої країни, ділилися культурою, музикою, національною самобутністю. Енерджайзери та ігри-роздуми між заходами давали перезарядку та гарний настрій.
Додатково організатори запропонували творчу діяльність – мова фотографії. Він поєднав етику у фотографії, поради щодо композиції та портретну сесію.
Це допомогло учасникам навчитися бачити один одного та знайомитися за допомогою фото. Це був дійсно корисний та цікавий час разом. Після завершення проєкту учасники отримали перепустки європейської молоді.
Контактна особа: Дорошенко Леся doroshenko.l.v@nmu.one